Škola občanské iniciativy

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje, a chcete to aktivně ovlivňovat?
Rádi se učíte nové věci nebo sdílíte své zkušenosti?
Chcete získat či dále rozvíjet praktické znalosti a dovednosti potřebné pro práci a orientaci v neziskovém sektoru?

Pokud odpovídáte ano, pak právě pro vás je určena Škola občanské iniciativy (ŠOI) – jedinečný vzdělávací kurz s mnohaletou tradicí, který v minulých letech absolvovaly tři stovky účastníků. Pro mnohé to znamenalo průlom v "kariéře" a většina z nich je dosud aktivní v nejrůznějších občanských iniciativách.

Co a kdy?

Na nový běh kurzu pro začátečníky se můžete těšit od podzimu 2016. Přihlašování bude spuštěno během léta.

První aktivitou ročníku 2015/16 byl týdenní intenzivní kurz pro začátečníky, který se konal 10.–19. července v Horním Jiřetíně přímo na hraně uhelného dolu.
Od podzimu 2015 do jara 2016 probíhala série víkendových kurzů pro začátečníky a otevřené víkendové kurzy pro pokročilé, kterých se zúčastnilo 176 zájemců o občanský aktivismus a životní prostředí.

Jaké to bude?

Na kurzech se naučíte plánovat a vést veřejné občanské kampaně, pracovat s klasickými i novými médii, zapojovat dobrovolníky a dobrovolnice, získávat na svoji činnost finanční prostředky a mnoho dalšího. Zakládáme si na kvalitních lektorech a na praktičnosti nabitých znalostí a dovedností, takže se rozhodně nemusíte bát nudné „nalejvárny“ plné teorie. ŠOI dále staví na kontaktu s odborníky z různých oblastí, kteří usnadňují účastníkům orientaci v prostředí NNO (nestátních neziskových organizací). Mimo to i účastnická skupina bývá sama o sobě velmi inspirativní a často v ní už během kurzu vznikají společné projekty.

Pro koho?

Tento projekt je určen členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům NNO, aktivním občanům, místním „opinion makers“ a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Vítáme úplné nováčky i zkušené harcovníky, z České republiky i ze Slovenska.

Kam dál?

 

Skripta ze ŠOI

Kontakt

Vaše případné dotazy ráda zodpoví koordinátorka ŠOI Eliška Župková: eliska.zupkova@hnutiduha.cz, tel. 737 318 535.

Řekli o Škole občanské iniciativy:
„ŠOI mi dala množstvo vedomostí a praktických ukážok od skúsených lektorov z rôznych mimovládok. Jednoznačne mi ŠOI ušetrí čas a vlastné omyly, respektive pokusy pri formalnych i praktických úlohách do budúcnosti.“ Z hodnocení ŠOI 2011/2012, Juri