Stážista do oddílu Komunikace

Hnutí DUHA je nezávislá nezisková organizace. Nabízíme neplacenou pozici stážisty/ky na dlouhodobou spolupráci, který/á se bude podílet na veřejné komunikaci a mediální práci Hnutí DUHA dle komunikační strategie. Také se bude podílet na budování značky Hnutí DUHA a bude spolupracovat na tvorbě a realizaci strategie péče o dárce. Nedílnou součástí bude i podíl na přípravě publikací a dalších grafických i textových výstupů organizace. Pozice může být vhodná i jako dlouhodobá stáž při studiu.

Nástup: od 1. 1. 2016
Rozsah práce: 8 hodin týdně (do 30. 8. 2016, s možností prodloužení spolupráce)
Místo práce: Brno

Náplň práce

  • příprava podkladů a analýzy mediálních výstupů
  • podíl na vytváření a rozvíjení mediálních plánů jednotlivých kampaní a projektů
  • copywriting
  • vyhledávání externích partnerů a dodavatelů
  • spolupráce na tvorbě mediální výstupů (online i offline)

Požadujeme

  • studenta oboru žurnalistiky na VŠ (vhodné i jako dlouhodobá stáž),
  • organizační schopnosti, inovativní a “can do” přístup
  • prezentační dovednosti
  • alespoň základní znalost sociálních sítí a dalších online nástrojů (hlubší znalost výhodou)
  • zkušenosti s tištěnými i online medii a s prací s novináři výhodou
  • schopnost kreativně formulovat odborná témata stručně a srozumitelně pro laické publikum
  • dobrá orientace v ekologických tématech
  • perfektní znalost českého jazyka
  • znalost anglického jazyka na úrovni „zkušený uživatel“ (C1, C2)
  • práce na PC (kancelářské aplikace, e-mail, internet, Google Apps)
  • časová flexibilita a ochota cestovat (hlavně Praha-Brno)

Nabízíme

  • možnost seznámit se s prací Hnutí DUHA
  • inspirativní prostředí a zkušený, profesionální tým kolegů
  • možnost dalšího vzdělávání
  • možnost absolvovat u nás praxi
  • kvalitní zázemí a kancelář v centru Brna
  • možnost dlouhodobé spolupráce
  • možnost další spolupráce s organizací po ukončení stáže

V případě zájmu o nabízenou pozici posílejte do 10. prosince 2015 na adresu eva.kandzerova@hnutiduha.cz následující podklady:

  • motivační dopis
  • strukturovaný životopis vč. dvou kontaktů, které mohou poskytnout reference
  • krátký komentář, v němž uvedete, která marketingová kampaň se Vám naposledy líbila, nebo Vás zkrátka oslovila a proč

Do předmětu e-mailu prosím uvádějte “stáž - Komunikace”.

Vybrané zájemce/kyně pozveme k pohovorům, které proběhnou 17. prosince 2015 v Brně.

Další informace poskytne: Vratislav Vozník, telefon 607 258 508, e-mail: vratislav.voznik@hnutiduha.cz.