Tisíce lidí přilákal Festival Velká výzva

Tisíce lidí přišly na sobotní festival moderního životního stylu, který uspořádalo Hnutí DUHA na pražské Letné.

Celodenní přehlídka hudby, divadla, ekologických farmářů i chytrých technologií podpořila iniciativu Velká výzva, s níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon, který rozhýbe investice do zelených řešenízateplování domů, čisté energie nebo recyklace odpadu a pohodlné veřejné dopravy [1].

Davy lidí na festival přilákaly Zelené trhy farmářů s bioprodukty, ukázky elektrokol, internetová kavárna napájená energií ze slunce a další moderní technologie pro každodenní život, divadlo pro děti a hlavně přední české hudební skupiny. Největší zájem vyvolalo v sobotu Letné mezinárodní uskupení N.O.H.A., svou oblibu u fanoušků však jednoznačně potvrdila i punk-rocková Vypsaná fixa nebo roztančení Toxique.

Mezi účastníky zavítali také místopředseda vlády Karel Schwarzenberg z TOP 09, místopředsedkyně senátu Alena Gajdůšková z ČSSD nebo předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Festival Velká výzva uspořádalo Hnutí DUHA ve spolupráci s hlavním partnerem, společností Vodafone ČR [2]. Celým dnem provázeli herci Petr Vacek a Petr Polák.

Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:

Davy lidí, které přišly na Letnou, byly po úspěchu loňského ročníku festivalu potvrzením trvale vysokého zájmu o moderní zelený životní styl.

Úspěch festivalu je velkou vzpruhou pro naši iniciativu Velká výzva. Prosazujeme v ní nový zákon, který sníží závislost na drahých fosilních palivech a posílí investice do moderních řešení jako jsou zateplování domů, pohodlná veřejná doprava, lepší recyklace či místní potraviny. Proto je velmi důležité, že na Letnou přišli také vrcholní čeští politici.

 Poznámky:

[1] Cílem iniciativy Velká výzva je prosadit rámcový zákon, který sníží naši závislost na drahých fosilních palivech a podpoří investice do chytrých řešení jako je zateplování domů, pohodlná veřejná doprava, lepší recyklace či místní potraviny. Návrh Hnutí DUHA je inspirován britským zákonem, který byl přijat v roce 2008. Obdobnou legislativu nyní projednávají také parlamenty ve Finsku, Belgii nebo Irsku. Více na www.velkavyzva.cz

[2] Dalšími partnery festivalu byli: Student Agency, Knauf Insulation, Česká peleta, Pivovar Lobkowicz, CZ.Biom, Klastr Bioplyn, Česká společnost pro větrnou energii, CZEPHO, Česká geotermální asociace, Nanoenergies a Zelené trhy.

Mediálními partnery festivalu byli: MF DNES, RESPEKT, Český rozhlas Regina, Rádio 1, Rádio R, Metropolis, Bio.cz a Xplaylist.cz

Uspořádání festivalu umožnila finanční podpora Hlavního města Prahy, Evropské unie, grantu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe a Patagonia Fundation.

[3] Náhledy fotografií  a další fotografie na http://www.facebook.com/HnutiDuha

 Foto: Hnutí DUHA

 

Šítky aktuality: