Tatiana Vilhelmová zpívá v soutěži „Tvoje tvář má známý hlas“ za národní parky. A v druhém dílu včera vyhrála

Známá herečka Tatiana Vilhelmová vyhrála včera večer v druhém dílu třetí řady pořadu TV NOVA „Tvoje tvář má známý hlas a podpořila ochranu divoké přírody národních parků“. V průběhu soutěže se totiž rozhodla podporovat tuto dlouhodobou práci Hnutí DUHA [1].

Jednotliví účinkující populární soutěže - kde známé české osobnosti imitují světové i české hudební hvězdy - si totiž vybírají, jaký projekt nebo veřejně prospěšnou aktivitu budou během jedenácti kol pořadu podporovat. Vítěz či vítězka každého kola vyhraje částku pro „svůj“ projekt od Nadace NOVA. Na ochranu divoké přírody získalo tedy Hnutí DUHA 25 000 Kč [1].

Hnutí DUHA se ochranou divoké přírody nejen v národních parcích zabývá přes dvacet let. Díky aktuální kampani www.zachranmenarodniparky.cz i podpoře téměř čtyř set akademiků a desítek uměleckých osobností se již podařilo odvrátit hrozbu destruktivního senátního návrhu zákona o ochraně přírody. Ten by znamenal konec ochrany divoké přírody a otevřel dveře masivní zástavbě a kácení stromů v národních parcích. Poslanci a poslankyně 1. března naopak schválili sněmovní verzi novely, která posouvá ochranu divoké přírody správným směrem.

Novelu však chce vetovat prezident Zeman. Spolu s více než 51 tisíci lidmi tedy nyní žádá Tatiana Vilhelmová, aby poslanci a poslankyně svou novelu znovu a definitivně schválili a zajistili tak lepší ochranu divoké přírody a harmonické krajiny v národních parcích.

K výzvě poslancům se dříve připojili další umělci, jako třeba herci Petr Vacek, Václav Neužil, Simona Babčáková, Pavel Nový, Tereza Kostková, Václav Kopta, Simona Vrbická, zpěvačky Marta Kubišová, Lenka Dusilová nebo Aneta Langerová.

Herečka Tatiana Vilhelmová řekla po svém vítězství v druhém kole soutěže Tvoje tvář má známý hlas:
„Udělám radost všem. Vybrala jsem si Hnutí DUHA, protože podporuje lesy a národní parky pro nás pro všechny.”

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Gratuluji Tatianě Vilhelmové ke krásnému výkonu v druhém díle. Doufám, že si v pořadu Tvoje tvář má známý hlas bude vést dál stejně skvěle. Jsem moc rád, že se rozhodla zpívat pro divokou přírodu a národní parky. Pomáhá tím k tomu, aby poslanecká sněmovna definitivně schválila dobrý zákon pro naše národní parky.“


Kontakt:

Jan Piňos, média a komunikace Hnutí DUHA, 731 465 279, jan.pinos@hnutiduha.cz


Poznámky:

[1] http://tvojetvar.nova.cz/clanek/neskutecne-promeny-v-tvoji-tvari-se-pove...

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/zname-viteze-michael-jackson-vyhral-...

Šítky aktuality: