Pačesova & Drábové komise představila svoji zprávu o energetice – reakce Hnutí DUHA

Každá smysluplná energetická koncepce musí především nastartovat chytrou ekonomiku, která vyrábí více s menší spotřebou energie, a snížit tak naši závislost na dražších a dražších fosilních palivech – taková je reakce Hnutí DUHA na dnes představenou zprávu Pačesovy a Drábové komise.

Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:

„Ropa nebo plyn jsou dražší a dražší. Energetická koncepce by proto měla výslovně říci, že stát chce snižovat naši závislost na fosilních palivech a rozhýbat investice do chytrých domácích řešení, jako je zateplování domů, čistá energetika nebo rychlá železnice."

„Smysluplná energetická koncepce by neměla pouze vymýšlet, jak vyrábět energii, ale především nastartovat chytrou ekonomiku, která vyrobí více s menší spotřebou paliv.“

„Stát by měl pokračovat v Zelené úsporám, což ušetří domácnostem tisíce korun ročně a ekonomice miliardy za dovoz plynu.“Hnutí DUHA ve své iniciativě Velká výzva prosazuje nový zákon podle úspěšného britského vzoru, který stanoví, jakým tempem Česko bude snižovat svoji závislost na fosilních palivech [1]. Rozhýbe totiž chytrá řešení, jako je zateplování domů a čistá energie, moderní železnice a nové technologie v průmyslu.

Sníží tak účty domácnostem, posílí ekonomiku a srazí naši závislost na dovozu ropy a plynu.

Poznámky:

[1] Více na http://www.velkavyzva.cz

Ilustrační foto: samphoto

Šítky aktuality: