Hnutí DUHA vyráží na letní festivaly: lidé budou psát politikům rovnou od pódia

Tisíce návštěvníků velkých hudebních festivalů osloví letos Hnutí DUHA svou iniciativou Velká výzva. Festivalový stan, který nabídne informace i aktivitu, vyráží na Rock for People a kultovní Open Air do Trutnova.

Hned první zastávkou letního festivalového turné na podporu iniciativy Velká výzva bude největší český hudební festival Rock for People. Ten se uskuteční v areálu hradeckého letiště od 3. do 6. července. Lidé budou moci přímo ze stanu Hnutí DUHA napsat poslancům a poslankyním, aby podpořili důležitý zákon, který srazí závislost naší země na dovozu drahé ropy a plynu.

Hnutí DUHA takový zákon dle britského vzoru prosazuje iniciativou Velká výzva [1]. Promyšlená legislativa stanoví, že Česko bude snižovat závislost na drahých fosilních palivech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do chytrých řešení jako jsou úsporné domy, pohodlná veřejná doprava, snadná recyklace odpadu, čistá energie nebo české potraviny v obchodech.

O zákon projevila zájem už většina parlamentních stran. Přidaly se desítky firem, neziskových organizací i známých osobností jako jsou herec Jan Budař nebo spisovatel Michal Viewegh.

Jiří Koželouh z Hnutí DUHA, řekl:

Dopis nebo email poslancům odeslalo už víc než dvaadvacet tisíc tisíc lidí. V létě oslovíme další desítky tisíc lidí, kteří budou moc poslancům napsat rovnou od festivalového pódia. Jsme rádi, že se objevíme na oblíbeném Rock for People nebo kultovním Trutnov Open Air Festivalu.“

Poznámky:

[1] Více o iniciativě Velká výzva na www.velkavyzva.cz

Šítky aktuality: