Hnutí DUHA vyráží na festival do Trutnova: lidé budou psát politikům rovnou od pódia

Tisíce návštěvníků kultovního festivalu v Trutnově osloví letos Hnutí DUHA svou iniciativou Velká výzva. Festivalový stan, který nabídne informace i vlastní zapojení, začíná již zítra.

Vrcholem letního festivalového turné na podporu iniciativy Velká výzva bude trutnovský festival. Ten se uskuteční na tradičním místě Na bojišti od 16. do 19. srpna. Lidé budou moci přímo ze stanu Hnutí DUHA napsat poslancům a poslankyním, aby podpořili důležitý zákon, který srazí závislost naší země na devastující těžbě uhlí i na dovozu drahé ropy a plynu. Jedním z prvních signatářů Velké výzvy byl prezident ČR a náčelník festivalu Václav Havel.

Právě Václavu Havlovi a Ivanu Magoru Jirousovi je věnován letošní ročník, na kterém se představí například americké legendy Korn a Anti-Flag, ale také třeba Ondřej Havelka a jeho Melody Makers či Plastic People of the Universe. Festival tradičně nabízí prostor neziskovým organizacím a kromě dobré hudby a zábavy tak nabízí prostor pro vzdělávání a sdílení širší společenské odpovědnosti.

Hnutí DUHA uvedený zákon dle britského vzoru prosazuje iniciativou Velká výzva [1]. Promyšlená legislativa stanoví, že ČR bude snižovat závislost na drahých fosilních palivech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do chytrých řešení, jako jsou úsporné domy, pohodlná veřejná doprava, snadná recyklace odpadu, čistá energie nebo domácí potraviny v obchodech.

O zákon projevila zájem už většina parlamentních stran. Přidaly se desítky firem, neziskových organizací i známých osobností, jako jsou například spisovatel Michal Viewegh, herečka a bývalá poslankyně Táňa Fischerová, režisérka a spisovatelka Monika Elšíková, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek a mnozí další.

Jiří Koželouh z Hnutí DUHA řekl:

„V Trutnově oslovíme návštěvníky festivalu, kteří budou moci napsat  poslancům rovnou od festivalového pódia. Přiblížíme se zde hranici 25 000 lidí, kteří napsali poslancům dopis nebo email. Zákon, který navrhujeme, podporují – dle průzkumu veřejného mínění – dvě třetiny české veřejnosti.“

Poznámky:

[1] Více o iniciativě Velká výzva na www.velkavyzva.cz

Šítky aktuality: