Týden pro divočinu na Králickém Sněžníku

!PLNĚ OBSAZENO!

Zvažujete možnost vypravit se v létě k moři? Není kvůli tomu třeba cestovat do zahraničí. Také u nás máme moře, i když jsou pouze kamenná. Jedno takové se nachází na Severní Moravě u hranic s Polskem. Pokud vás láká krajina plná holin, skalních srubů a roztroušené alpínské vegetace, tak právě pro vás je tu romantický týden v drsných podmínkách masivu Králického Sněžníku.  V této exponované krajině připomínající doby ledové dochází často k větrným polomům. Přirozená obnova lesa ze semenáčků jde pomalu, protože mladé stromky okusuje lesní zvěř. Hlavní náplní naší práce tak bude natírání semenáčků (zejména jeřábů) proti okusu a pomoc přirozené obnově vysokohorského lesa.

Termín:

  • 23. 7. – 30. 7. 2016

Místo:

  • NPR Králický Sněžník

Ubytování:

  • Lesní chata Vilemína na břehu řeky Moravy, v horním konci obce Dolní Morava. V chatě není elektřina ani voda, pobyt je tudíž bez sprchy. Možnost umýt se ve studánce. Spaní na postelích ve vlastních spacácích.

Strava:

  • vydatná, bezmasá,
  • budete se podílet na její přípravě.

Pracovní náplň:

Hlavní náplní naší práce tak bude natírání semenáčků (zejména jeřábů) proti okusu a pomoc přirozené obnově divokého vysokohorského lesa. Každé ráno nás lidé z CHKO Jeseníky vyvezou na hřeben Sněžníku, kde strávíme den relaxační prací s nádherným výhledem. Dolů pak sejdeme sami.

Pracovat se bude podle možností, asi 5 hodin denně, celkově 6-7 dní. Účastníky čeká nejméně jedna celodenní odborná exkurze. Na večery po práci budou připraveny přednášky, hry či výlety po okolní krajině a další zábava.

Přihláška

Pokud vás tento Týden pro divočinu zaujal, nezapomeňte se přihlásit.

Štítky: