Engagement Manager / Community Manager

Pomozte nám naplňovat význam prvního slova našeho názvu! Hledáme někoho, kdo nám pomůže budovat hnutí. Nejen kolem Hnutí DUHA, ale napříč českou společností. Hnutí těch, kteří chtějí měnit životní prostředí nás všech k lepšímu.

A máme za to, že to můžeš být ty. Protože hledáš smysluplnou práci, ve které využiješ své síťovací, organizační a komunikační dovednosti. Protože chceš ovlivnit řešení problémů české zemědělské krajiny, lesů a divočiny. A máš nápady, jak podporovat rozvoj spolupráce v rámci klimatického a ekologického hnutí.

Místo práce: Praha, Brno

Nástup: od 1. ledna 2020

Rozsah práce: 1,0 úvazek

Plat: 27 000 Kč - 35 000 Kč (podle míry odborných znalostí a zkušeností)

Jaká je náplň práce na této pozici?

Rozvoj koncepce zapojování různých skupin do práce Hnutí DUHA (místní aktivistky a aktivisté, dobrovolníci/e a další);
zastupování Hnutí DUHA při přípravě koaličních akcí (demonstrace, semináře, advokační akce), koordinace přípravy s různými týmy uvnitř Hnutí DUHA;
organizační zajištění a vedení (facilitace) různých formátů setkání Hnutí DUHA (včetně online setkání);
rozvíjení spolupráce s místními iniciativami a místními skupinami Hnutí DUHA;
mapování potřeb v rámci ekologického/klimatického hnutí a příprava capacity building seminářů (webinářů) k předání know-how Hnutí DUHA;
spolupráce s dalšími organizacemi v rámci mezinárodní sítě Friends of the Earth Europe a International.

Hledáme někoho, kdo:

má silné organizační a komunikační dovednosti, vysokou míru samostatnosti v práci a koncepční přístup k práci s různými cílovými skupinami;
aktivně používá metody síťování a má kreativní přístup k nim;
zná různé formáty setkávání (včetně online) a umí s nimi pracovat podle cílů a potřeb cílových skupin, včetně schopnosti je vést z pozice facilitátorky/a;
má dobrý psaný i mluvený projev v anglickém jazyce;
výhodou je schopnost mapovat potřeby různých pracovních skupin a na tomto základě navrhovat koncepci přístupu k nim;
výhodou je orientace v tématech Hnutí DUHA (energetika, odpady, zemědělství, divočina, lesy) a zkušenosti s fungováním neziskové organizace.

Co nabízíme?

možnost podílet se na práci vlivné ekologické organizace;
inspirativní prostředí a zajímavou, různorodou práci;
zázemí a kancelář v centru Prahy nebo v centru Brna (v epidemicky vypjatém období preferujeme práci z domova);
25 dnů dovolené, 10 sick days, příspěvek na vzdělávání, pružnou pracovní dobu;
stravenky, služební telefonní číslo, výhodný tarif na osobní číslo a notebook

Oslovili jsme tě?

Pak pošli prosím do 4. prosince 2020:

motivační dopis;
strukturovaný životopis;
jméno a telefonní spojení na dvě osoby mimo Hnutí DUHA, které mohou poskytnout reference k požadovaným dovednostem;

a to na e-mail martin.masa@hnutiduha.cz s předmětem Engagement Manager / Community Manager.

Vybrané zájemkyně a zájemce pozveme k osobnímu rozhovoru už v listopadu/prosinci 2020.

Moc se těšíme na tvou přihlášku. Kdybys měl/a jakékoliv otázky k pozici, ozvi se vedoucímu týmu Zapojování Hnutí DUHA Martinovi Mášovi (737 509 348).