Účetní

Hnutí DUHA je nezávislá ekologická nezisková organizace. Hledáme pečlivého člověka, který povede účetnictví organizace, připravuje finanční podklady pro grantovou administrativu, jedná s relevantními úřady.

Hledáme někoho, kdo má:

  • chuť vést účetnictví velké neziskové organizace,
  • smysl pro pečlivost a systematickou a samostatnou práci,
  • trpělivost a rád hledá cesty k co nejefektivnějšímu řešení problémů,
  • organizační schopnosti: organizace vlastní práce a organizace a delegování úkolů kolegům/yním,
  • minimálně středoškolské vzdělání ekonomického směru (nebo odpovídající praxi v neziskové organizaci či střední firmě),
  • znalost účetnictví a odpovídajících předpisů (znalost účetnictví neziskových organizací výhodou),
  • znalost předpisů souvisejících s vedením personální agendy je výhodou,
  • dobrou znalost některého z účetních SW (znalost programu KelSQL je výhodou), výborná práce s tabulkovými procesory, zkušenosti s Google aplikacemi (hlavně google dokumenty),
  • zkušenosti s finanční administrací projektů výhodou,
  • základní přehled v ekologické problematice a ví, co dělá Hnutí DUHA.

 Jaká je náplň této pozice?

  • Vést a dohlížet nad účetnictvím Hnutí DUHA (ve spolupráci s účetní asistentkou), včetně zpracování mezd.
  • Připravovat podklady pro přiznání k DPH.
  • Podílet se na účetní závěrce a účetním auditu organizace.
  • Administrativně vést personální agendu, aktualizovat interní dokumenty.
  • Přicházet s nápady, jak vést administrativní zázemí organizace efektivně.
  • Jednat s relevantními úřady.

 Co nabízíme?

  • 0,5 úvazek (nebo ekvivalentně na živnostenský list) od července 2017 (možnost dřívějšího nástupu výhodou), jedná se o zástup za mateřskou dovolenou,
  • místo v kanceláři v Brně,
  • plat 9 500 - 11 500 Kč (podle zkušeností),
  • příležitost nasávat zkušenosti s finančním řízením velké neziskové ekologické organizace,
  • přátelskou kulturu práce,
  • získání kontaktů,
  • možnost organizovat si čas podle sebe,
  • 25 dní dovolené,
  • pracovní notebook, pracovní mobil, stravenky.

 Kdo jsme a co děláme?

Hnutí DUHA už více než pětadvacet let prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Zapojujeme veřejnost a vedeme odvážné kampaně. Naši práci umožňuje především laskavá podpora dárců: jednotlivců i nadací. Nejdůležitější pro naši práci jsou příspěvky lidí. Příjmy Hnutí DUHA pocházejí také z grantů, které dostáváme na projekty od českých i mezinárodních nadací a různých státních zdrojů.

Pokud do toho chcete jít s námi, pošlete motivační dopis a svůj strukturovaný životopis do 9. května 2017 na adresu eva.kandzerova@hnutiduha.cz. Do předmětu e‑mailu prosím uvádějte “účetní”.

Vybrané zájemce/kyně pozveme k pohovorům, které proběhnou v pondělí 22. května 2017 v Brně. Další informace naleznete na  poskytne: Marie Horáková, telefon 608 714 469, e-mail: marie.horakova@hnutiduha.cz.