Odbornice / Odborník se zájmem chránit zemědělskou krajinu

Hnutí DUHA hledá odbornici / odborníka se zájmem chránit  naši zemědělskou krajinu

Hledáte smysluplnou práci, ve které se aktivně zapojíte do řešení problémů české zemědělské krajiny? Jdete po kořenu věci a nebojíte se oslovovat široké spektrum laické i odborné veřejnosti a vést s ní dialog? Chcete ovlivňovat směr, kterým se vydá zemědělské hospodaření u nás?

Pak hledáme právě Vás.

Místo práce: Brno nebo Praha

Nástup možný: dle dohody, preferujeme 1. čtvrtletí 2020

Rozsah práce: 1,0 úvazek na dobu určitou (1 rok)

s možností prodloužení

Základní mzda: 25 000 – 30 000 Kč

dle zkušeností a výsledků práce

Co nabízíme?

• možnost podílet se na práci vlivné ekologické organizace;

• inspirativní prostředí a zajímavou, různorodou práci;

• zázemí a kancelář v centru Prahy nebo v centru Brna;

• 25 dnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost částečně pracovat z domu;

• stravenky, služební telefon a notebook.

Jaká je náplň práce na této pozici?

• Aktivní prosazování progresivních řešení v ochraně přírody a krajiny se zaměřením na šetrné hospodaření v zemědělské krajině. Konkrétně:

⠀⠀⠀- jednání s političkami a politiky, úředníky, experty a domácími i zahraničními partnery;
⠀⠀⠀- příprava odborných studií a analýz;
⠀⠀⠀- spolupráce s novináři;
⠀⠀⠀- aktivní účast na odborných seminářích či konferencích.

• Organizace veřejných akcí.

• Příprava písemných podkladů - odborných, vzdělávacích pro veřejnost i pro média.

• Organizační řízení projektů (ve spolupráci s dalšími členy organizace a programu Krajina).

• Součástí práce jsou pracovní cesty po ČR a příležitostně do zahraničí.

Hledáme někoho, kdo

• s námi sdílí chuť prosazovat nová řešení, je zodpovědný a má aktivní přístup k řešení problémů;

• má dobrý psaný i mluvený projev v anglickém jazyce;

• má analytické a strategické uvažování, rád vyhledává nové příležitosti;

• je komunikativní, má schopnost prezentovat odbornou problematiku i laickému publiku;

• výhodou je praxe při ochraně zemědělské krajiny a zkušenost s vedením veřejné kampaně.

Pro přihlášení

zašlete do 15. prosince 2019 na adresu katerina.masova@hnutiduha.cz email s předmětem Odbornice/odborník se zájmem chránit naši zemědělskou krajinu”, který bude obsahovat:

• motivační dopis;

• strukturovaný životopis;

• jméno a telefonní spojení na dvě osoby, které mohou poskytnout reference;

• odkaz ze služby wetransfer.com na video pojmenované Jmeno_Prijmeni.mp4 nebo Jmeno_Prijmeni.mov o maximální délce 3 minuty, v němž vysvětlíte laické veřejnosti hlavní problémy českého zemědělského hospodaření.

Vybrané zájemce a zájemkyně pozveme k pohovorům, které proběhnou v týdnu od 17. prosince 2019 v Praze. Pro více informací se obraťte na Jana Skalíka, telefon: 608 283 530, e-mail: jan.skalik@hnutiduha.cz