Grantový specialist(k)a pro téma ochrany přírody

Hledáme někoho, kdo se bude podílet na zajištění grantových zdrojů pro ochranu přírody v ČR a zajistí jejich řádnou administrativní podporu. V letní sezóně pak bude i koordinovat akce pro veřejnost spojené s praktickou ochranou přírody v terénu.

Hledáme někoho, kdo:

  • si umí organizovat vlastní čas,

  • má zkušenosti s přípravou projektových žádostí a zkušenosti s následnou grantovou administrativou,

  • umí výborně psát v češtině, zvládá číst anglické (případně i německé) texty a dobře komunikovat v tomto jazyce,

  • má zkušenosti s organizováním akcí pro veřejnost,

  • má zájem o práci ve vlivné neziskové organizaci a chce získat zkušenosti s grantovým fundraisingem,

  • se orientuje v ekologické problematice a ví, co dělá Hnutí DUHA,

  • umí pracovat s Google aplikacemi (hlavně Google dokumenty).

Jaká je náplň této pozice?

  • podílet se na grantovém fundraisingu Hnutí DUHA pro téma ochrany přírody a lesa (s podporou oddílu Finance),

  • zajistit grantovou administrativu schválených projektů (s podporou oddílu Finance), tedy zodpovídat za realizaci aktivit, splnění výstupů a zpracování průběžných a závěrečných zpráv,

  • vyhledávat vhodné partnery pro projekty a zajistit komunikaci s nimi (včetně zahraničních),

  • organizačně zajišťovat převážně letní akce pro dobrovolníky, Týdny pro les a divočinu, včetně administrativního zajištění (komunikace s účastníky, pojišťování dobrovolníků, archivace materiálů apod.).

Co nabízíme?

  • 0,5 úvazek od 1.9. 2019 (možnost nástupu během léta výhodou),

  • místo v kanceláři v Brně nebo v Praze,

  • plat 11 000 - 14 000 Kč (podle zkušeností a výsledků práce),

  • příležitost získávat zkušenosti s grantovým fundraisingem velké neziskové organizace,

  • přátelskou kulturu práce,

  • získání kontaktů,

  • možnost organizovat si čas podle sebe,

  • 25 dní dovolené,

  • pracovní mobil, stravenky.

Kdo jsme a co děláme?

Hnutí DUHA už pětadvacet let prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Zapojujeme veřejnost a vedeme odvážné kampaně. Naši práci umožňuje především laskavá podpora dárců: jednotlivců i nadací. Nejdůležitější pro naši práci jsou příspěvky lidí. Příjmy Hnutí DUHA pocházejí také z grantů, které dostáváme na projekty od českých i mezinárodních nadací a různých státních zdrojů.

Pokud do toho chcete jít s námi, pošlete motivační dopis a svůj strukturovaný životopis do neděle 19. května na adresu magdalena.buresova@hnutiduha.cz. Do předmětu e-mailu prosím uveďte “fundraiser”.

Vybrané zájemce/kyně pozveme k pohovorům, které proběhnou ve pondělí 3. června 2019 v Brně. Další informace poskytne: Jan Skalík, telefon 608 283 530, e-mail jan.skalik@hnutiduha.cz.