Lesy a příroda

Týden pro divočinu na Ščúrnici

Lákají vás nevšední a úchvatná dobrodružství? Rádi byste týden prázdnin strávili v nitru pralesa? Tak právě pro vás jsme připravili pobyt obnášející výpravy do divočiny, brodění potoků, pozorování nespoutané přírody. Uvidíte obrovské stromy a se štěstím zažijete nádherná setkání s divokými zvířaty. Třeba s tajemným ščúrem. A kamže to pojedeme? Jenom kousek za humna, na Ščúrnici!

(Stránka)

Vlčí a Rysí hlídky (kurzy ochrany velkých šelem)

Beskydské lesy se opět stávají domovem rysů, medvědů a vlků, Šumavu a okolí osidluje největší česká populace rysů. Pojeďte s námi na terénní monitoring velkých šelem.

(Akce)

Národní parky pro přírodu, příroda pro lidi

Přestože jde vládní novela zákona o ochraně přírody (tisk 501) dobrým směrem, musejí ještě poslanci věnovat pozornost některým dílčím – avšak vážným – nedostatkům. Hnutí DUHA, ČSO, Beleco a ekologické organizace sdružené v Zeleném kruhu doporučují návrh v 1. čtení schválit a následně se zabývat jeho vylepšením.

(Publikace)

Přihláška na exkurzi před koncertem pro šumavskou divočinu

Akce se koná 17. – 18. září na Šumavě. Budeme rádi, když přijedete už 16. 9. večer a v klidu se ubytujete v autokampu v Horní Vltavici, v místě konání koncertů. Je ale možné přijet 17. září do Horní Vltavice v 7:00.

Cena akce je 1 750 Kč.

Podrobnosti na: http://hnutiduha.cz/akce/koncert-pro-sumavskou-divocinu-c-4-primo-na-sumave

Po příhlášení se vám co nejdříve ozveme s podrobnými informacemi.

(Stránka)

Okna do divočiny v české krajině

Proč a jak by v České republice mohlo vzniknout několik větších území, kde se lidské zásahy omezí na naučné stezky a přístřešky pro turisty.

(Publikace)

Pochod za volnou krajinu

Obora Radějov je přírodně velmi cenné území v Bílých Karpatech. Pochod upozorní na porušování zákona na ochranu přírody a znepřístupňování území veřejnosti.

Naše místní skupina Hnutí DUHA Bílé Karpaty se případu dlouhodobě věnuje. Dne 1. června 2015 vstupuje v platnost další z represivních opatření - zákaz vstupu na území Obory Radějov. Na pochod „Oborou Radějov: po zelené do bezpráví“ srdečně zveme místní i přespolní.

(Akce)

Přihláška na Týdny pro divočinu 2015

Po příhlášení se vám co nejdříve ozveme s podrobnými informacemi.

(Stránka)

Týdny pro divočinu na Smrku

Jste unavení civilizací? Nebaví vás vysedávání u počítače? Nejvyšší čas vylézt na Smrk. Zapadající slunce, nádherné výhledy, čerstvý vzduch, daleko od všeho, vlci v povzdálí, příroda všude okolo a smysluplná práce. Její hlavní náplní bude vyřezávání nepůvodní invazivní borovice kleče a její úklid na hromady. Úklidem vyřezaných dřevin umožníme růst borůvkám a původním stromům.

(Stránka)

Jak vybrat vánoční dřevěné dárky?

Každý může pomoci lepší péči o naši krajinu – při nákupu v obchodě. K dostání jsou už stovky výrobků, které pocházejí z lesa, kde dodržují pravidla zdravého hospodaření. Poznáte je podle značky Forest Stewardship Council (FSC).

Zvažujete-li nákup dřevěných výrobků, doporučujeme se řídit těmito jednoduchými pravidly:

(Stránka)

Občanská angažovanost v Národním parku Šumava

V následujících letech se bude rozhodovat o tom, zda Národní park Šumava (NPŠ) bude splňovat vysoká kritéria, která na národní parky kladou oficiální normy Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN), nebo zda NPŠ tento cíl opustí a před ochranou přírody bude dána přednost ekonomickým zájmům ve využití území.

(Stránka)

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Lesy a příroda