Lesy a příroda

Týden pro les a divočinu v Jezerném

Valašskou krajinu utvářeli lidé. Usadili se v horách a začali využívat přírodu ke své obživě. Vyklučili lesy, založili pastviny a vypustili na ně ovce, které jim poskytovaly mléko, maso a vlnu. Pro Valašsko tak vznikla charakteristická mozaika lesů, luk a pastvin a v nich roztroušených usedlostí.

Pojďme se podílet na údržbě tohoto odkazu a zároveň prozkoumat prastaré lesní porosty této oblasti.

(Stránka)

Týden pro les a divočinu na Žítkové

Moravské Kopanice jsou krajem, kde lidé žili po staletí v souladu s přírodou. Přírodní zákony zde byly povýšeny nad vše ostatní a moudrost předků pomohla lidem přežít i v těch nejtvrdších podmínkách. Poznejte středobod tohoto kraje. Poznejte obec Žítkovou s tajemnem žítkovských bohyní, louky s čarovnými bylinami a studánky plné blahodárné vody. Dotkněte se přírody v jejím magickém středu.

(Stránka)

Týden pro les a divočinu na Ščúrnici

Co takhle se projít nově se rodícím pralesem? Že se prales vyvíjí bez zásahu člověka? O opaku se přijeďte přesvědčit do místa určeného pro přírodu – do pralesa Ščúrnica. Zaposlouchejte se do jeho zvuků, vnímejte jeho rytmus, dýchejte vůně a načerpejte energii ze stromů.

Termín:

(Stránka)

Prázdniny v šumavském národním parku

Příležitost pro dobrovolníky i praktikanty.

(Akce)

Přihláška na Lesní vzdělávací kurz

Termín: 13. 7. až 20. 7. 2014 (od neděle do neděle)

(Stránka)

Lesní vzdělávací kurz

Chcete zlepšit životní prostředí ve vašem okolí?
Zachraňujete poslední zbytky přírodně cenných lokalit, ale nikdo o tom neví?
Potřebujete na své činnosti a rozvoj získat peníze?

(Akce)

Koncert pro šumavskou divočinu 2 (tentokrát v samotné divočině)

Please The Trees a jejich hosté, co mají rádi Šumavu...

(Akce)

Koncert pro šumavskou divočinu

Priessnitz, Please The Trees, W.W.W. Neurobeat s Pavlem Fajtem a legendární Tři čutory z osady Nádraží v Krásném Lese, co věří na čundry divočinou...

(Akce)

Šelmy v pasti

Přijďte na benefiční prodejní výstavu fotografií rysů, vlků a medvědů. Unikátní snímky byly pořízeny pomocí takzvaých fotopastí, které dobrovolníci Hnutí DUHA instalují v českých horách tak, aby zachytily vzácné šelmy v přirozených podmínkách. 
 
Přestože jsou u nás rysi, vlci i medvědi chráněni, Akademie věd ČR už v roce 2003 odhadla, že za posledních 20 let u nás pytláci zabili okolo 500 rysů. Od té doby tento počet ještě vzrostl. Hnutí DUHA proto vede dobrovolnické projekty Vlčí a Rysí hlídky, které pytláky od lovu odrazují.
 
(Akce)

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Lesy a příroda