Lesy a příroda

Šumava je zachráněna před nájezdem developerů

Poslanci zamítli likvidační senátorský návrh zákona. Poděkujme jim.

Je to naše společná výhra. Děkujeme všem, kdo poslancům napsali nebo podepsali petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava!

(Stránka)

Ostrovidění

Rysi jsou vzácná a plachá zvířata obývající rozsáhlá území o desítkách až stovkách kilometrů čtverečních. Získávání poznatků o výskytu, zvyklostech i možném ohrožení těchto velkých kočkovitých šelem jako nezbytných podkladů pro jejich ochranu vyžaduje množství lidských kapacit a času stráveného v terénu. Významnou pomocí v tomto směru jsou dobrovolníci Rysích hlídek.

(Akce)

Vlčí a Rysí hlídky

Beskydské lesy se opět stávají domovem rysů, medvědů a vlků, Šumavu a okolí osidluje největší česká populace rysů. Pojeďte s námi na terénní monitoring velkých šelem.

(Akce)

FORUM 2000

Na letošním Fóru 2000 - s titulem „Nespokojená demokracie. Čtvrt století od železné opony a Tchien - an – Menu“ - budou osobnosti debatovat také o souvislostech ochrany divoké přírody a demokracie. Jedním z ústředních příkladů bude Národní park Šumava. Hnutí DUHA budou na konferenci zastupovat hned dva řečníci – Jaromír Bláha a Jan Piňos.

(Akce)

Přírodní poklady, Zn. Prozatím

Deset krásných míst v národním parku na Šumavě, která chtějí někteří senátoři zbytečně obětovat developerům a těžařským firmám.

(Publikace)

Lidé a stromy

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody: O lidech a stromech

„Lidé a stromy spolu žili od pradávna. Strom a jeho dřevo provázely a provázejí člověka od kolébky ke hrobu. Je za tím ale něco víc, něco objektivního? Nebo jsou stromy prostě jen krásné.“ (Jak se sází stromy, Miroslava Drobílková).

(Stránka)

Bílé Karpaty

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody v Bílých Karpatech

(Stránka)

Hlavaté vrby

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody: Hlavaté vrby

(Stránka)

Moravské Kopanice

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody v Moravských Kopanicích

(Stránka)

KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU č. 3

Živě vystoupí: NAČEVA & Tomáš Vtípil (Urband, DG-307), JAROMÍR 99 (hlas a duše kapel a projektů jako PRIESSNITZ / Umakart / The Bombers / Alois Nebel / Kafka Band ad.) sólo, KILL THE DANDIES!, VÁCLAV HAVELKA III (frontman PLEASE THE TREES) sólo, RUDOVOUS, TRABANDITA, čili šéf skupiny Traband Jarda Svoboda sólo...a exkluzivně pro Šumavu elita českého hip-hopu v BIGG BOSS JAMu: VLADIMIR 518, LA4, ORION, JAMES COLE, REFEW & MIKE T,ad.

 

(Akce)

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Lesy a příroda