Lesy a příroda

Prachobyčejný nájezd na státní pozemky

Proč by sněmovna měla zamítnout senátorský návrh zákona o národním parku Šumava.

(Publikace)

Kolik se na Šumavě zachovalo přírody?

Poslanecká sněmovna brzy začne jednat o národním parku na Šumavě. Důležitou součástí zákona je rozhodnutí, jak chceme pečovat o které části parku. Některá místa by měla být vyčleněna pro divokou přírodu a návštěvníky. Ale kolik by jich mělo být? A kolik přirozených biotopů vlastně v národním parku zůstalo?

(Publikace)

Lesní vzdělávací kurz

Jaromír chrání pralesy na Šumavě už více než 20 let, Juraj s podobným nasazením bojuje za slovenské lesy, desítky dobrovolníků každý rok pomáhají zachovat českou divočinu divokou. Máte taky "ten svůj" kousek přírody, na kterém vám záleží? Chcete ho chránit, ale nevíte jak? Poradíme vám, jak na to!

(Akce)

KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU č. 2 (tentokrát co nejblíže Šumavě samotné, v jejím nejbližším předhůří) + pro zájemce komentovaná exkurze do NP Šumava a NP Bavorský les

Please The Trees a jejich hosté, co mají rádi Šumavu, zahrají 7. 6. v samotném srdci největší české divočiny  na Šumavě. A společně se zájemci o opravdovou divočinu projdou nejdivočejšími místy národního parku.

(Akce)

Konference: Ekonomické limity jaderné energetiky

Jaderná energetika ve světě postupně vyklízí své dřívější pozice.

(Akce)

Týden pro les a divočinu na Šumárníku

Tento týden pro les a divočinu je již plně obsazen!

(Stránka)

Týden pro les a divočinu v Jezerném

Valašskou krajinu utvářeli lidé. Usadili se v horách a začali využívat přírodu ke své obživě. Vyklučili lesy, založili pastviny a vypustili na ně ovce, které jim poskytovaly mléko, maso a vlnu. Pro Valašsko tak vznikla charakteristická mozaika lesů, luk a pastvin a v nich roztroušených usedlostí.

Pojďme se podílet na údržbě tohoto odkazu a zároveň prozkoumat prastaré lesní porosty této oblasti.

(Stránka)

Týden pro les a divočinu na Žítkové

Tento týden pro les a divočinu je již plně obsazen!

(Stránka)

Týden pro les a divočinu na Ščúrnici

Tento týden pro les a divočinu je již plně obsazen!

Co takhle se projít nově se rodícím pralesem? Že se prales vyvíjí bez zásahu člověka? O opaku se přijeďte přesvědčit do místa určeného pro přírodu – do pralesa Ščúrnica. Zaposlouchejte se do jeho zvuků, vnímejte jeho rytmus, dýchejte vůně a načerpejte energii ze stromů.

(Stránka)

Prázdniny v šumavském národním parku

Příležitost pro dobrovolníky i praktikanty.

(Akce)

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Lesy a příroda