Lesy a příroda

Ostrovidění

Rysi jsou vzácná a plachá zvířata obývající rozsáhlá území o desítkách až stovkách kilometrů čtverečních. Získávání poznatků o výskytu, zvyklostech i možném ohrožení těchto velkých kočkovitých šelem jako nezbytných podkladů pro jejich ochranu vyžaduje množství lidských kapacit a času stráveného v terénu. Významnou pomocí v tomto směru jsou dobrovolníci Rysích hlídek.

(Akce)

Vlčí a Rysí hlídky

Beskydské lesy se opět stávají domovem rysů, medvědů a vlků, Šumavu a okolí osidluje největší česká populace rysů. Pojeďte s námi na terénní monitoring velkých šelem.

(Akce)

FORUM 2000

Na letošním Fóru 2000 - s titulem „Nespokojená demokracie. Čtvrt století od železné opony a Tchien - an – Menu“ - budou osobnosti debatovat také o souvislostech ochrany divoké přírody a demokracie. Jedním z ústředních příkladů bude Národní park Šumava. Hnutí DUHA budou na konferenci zastupovat hned dva řečníci – Jaromír Bláha a Jan Piňos.

(Akce)

Přírodní poklady, Zn. Prozatím

Deset krásných míst v národním parku na Šumavě, která chtějí někteří senátoři zbytečně obětovat developerům a těžařským firmám.

(Publikace)

Lidé a stromy

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody: O lidech a stromech

„Lidé a stromy spolu žili od pradávna. Strom a jeho dřevo provázely a provázejí člověka od kolébky ke hrobu. Je za tím ale něco víc, něco objektivního? Nebo jsou stromy prostě jen krásné.“ (Jak se sází stromy, Miroslava Drobílková).

(Stránka)

Bílé Karpaty

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody v Bílých Karpatech

(Stránka)

Hlavaté vrby

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody: Hlavaté vrby

(Stránka)

Moravské Kopanice

Česko-slovenské Rozmanité víkendy s Hnutím DUHA a Priatelia prírody v Moravských Kopanicích

(Stránka)

KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU č. 3

Živě vystoupí: NAČEVA & Tomáš Vtípil (Urband, DG-307), JAROMÍR 99 (hlas a duše kapel a projektů jako PRIESSNITZ / Umakart / The Bombers / Alois Nebel / Kafka Band ad.) sólo, KILL THE DANDIES!, VÁCLAV HAVELKA III (frontman PLEASE THE TREES) sólo, RUDOVOUS, TRABANDITA, čili šéf skupiny Traband Jarda Svoboda sólo...a exkluzivně pro Šumavu elita českého hip-hopu v BIGG BOSS JAMu: VLADIMIR 518, LA4, ORION, JAMES COLE, REFEW & MIKE T,ad.

 

(Akce)

Prachobyčejný nájezd na státní pozemky

Proč by sněmovna měla zamítnout senátorský návrh zákona o národním parku Šumava.

(Publikace)

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Lesy a příroda