Doprava

Brněnská cyklojízda

Přijďte provětrat kolo i sebe na velkou brněnskou podzimní cyklojízdu a zapojte svou fantazii v soutěži o nejlepší "cyklo-vohoz".

(Akce)

Biopaliva

Bionafta či etanol pro auta mohou mírně přispět ke snížení naší závislosti na dovozu ropy, který stojí českou ekonomiku přes sto miliard korun ročně.

Mají velká rizika

Ale velké nasazení automobilových biopaliv má také rizika, kterým se musíme vyhnout:

(Stránka)

Dopravní stavby

Vláda plánuje utratit zhruba 800 miliard korun za další dálnice a rychlostní silnice. Ale Hnutí DUHA i další odborníci o státním programu pochybují:

(Stránka)

Veřejná doprava

Městská veřejná doprava či autobusové linky a místní železnice na venkově patří mezi základní služby, které stát, kraje a radnice musí zajišťovat.

Zdravá města

Hnutí DUHA proto prosazuje investice do rychlých, čistých a pohodlných autobusů, tramvají nebo trolejbusů, vlaků či metra. Kvalitní veřejná doprava umožní lidem dostat se, kam potřebují, aniž by museli jet autem – takže v ulicích bude méně smogu.

(Stránka)

Mýtné v ČR

Hnutí DUHA společně s Dopravní federací prosazuje reformu mýtného, která by zajistila, aby v ulicích a na silnicích ubylo kamionů. Zástupce Dopravní federace jsou zároveň v současné době členy pracovní skupiny při ministerstvu dopravy, které připravuje dlouhodobou Dopravní strategii ČR.

(Stránka)

Kamionová doprava

Počet kamionů na našich silnicích raketově roste. Česká republika totiž tvoří dopravní uzel ve střední Evropě.

Hnutí DUHA proto prosazuje reformu mýtného, která pomůže, aby silnice byly bezpečnější pro běžné motoristy a ve městech či obcích ubylo hluku i výfukových plynů.

(Stránka)

Odkazy

(Stránka)

Témata

Velká výzva

Hnutí DUHA navrhlo nový zákon, který závazně stanoví, že Česko bude snižovat závislost na drahých fosilních palivech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe totiž investice do chytrých řešení, jako je pohodlná veřejná doprava, cyklostezky nebo přeprava zboží po železnici. >> více

(Stránka)

Kamionová doprava a rozšiřování mýtného

Ekologické organizace prosazují reformu mýtného, která by zajistila, aby v ulicích a na silnicích ubylo kamionů. Ulehčit se tak má hlavně městům a obcím, kudy projíždějí šňůry nákladních aut, jež nyní objíždění dálnice, kde by musela platit. Rovněž má motivovat firmy, aby své zboží posílaly raději po železnici a nakupovaly od místních dodavatelů.

(Publikace)

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Doprava