Koncert NEJEN pro šumavskou divočinu 7 - Tata Bojs a Priessnitz

Datum a čas konání akce: 
18.01.2017 - 20:00

Prostřednictvím koncertu Tata Bojs a Priessnitz apelují spolu s dalšími umělci na senátorky a senátory, aby podpořili dobrý zákon a doplnili do něj také záruky, že rozšíření míst pro divokou přírodu proběhne v národních parcích v brzkém termínu.

Vstupenky: od 3. ledna á 340,-, na místě pak á 430,-

Předprodej vstupenek:

Fyzicky na pokladně Lucerna Music Baru nebo online na webu klubu ZDE.

Další možnost zakoupení vstupenky je přes GoOut.cz TADY nebo v předprodejních sítích Ticketpro a TicketPortal CZ.

Aktuální informace najdete na Facebookové události na tomto odkazu.

Koncert pořádá Divočina Šumava.

2.12.2016 poslanci a poslankyně v Parlamentu velice slušnou většinou konečně schválili novelu zákona o ochraně přírody v ČR, a to včetně nových pravidel péče o národní parky. Je to dobrý a potřebný zákon. Sněmovna jím potvrdila cíl ponechat nejméně polovinu rozlohy našich národních parků divoké přírodě tak, jak je ve světě běžné (protože potřebné), a také doplnila úplný zákaz rozprodeje veřejných (státních/obecních) pozemků na území národních parků, čili už nebude možné je převádět do rukou spekulantů.

Takže je vyhráno, říkáte si? Ano, důvod k radosti to skutečně je, ovšem zatím jen malý a dočasný. Protože teprve až když zákon schválí také Senát (bude hlasovat právě teď v lednu) a následně podepíše prezident, dostane divočina v našich národních parcích skutečně šanci, kterou potřebuje. Je to důležité!

Jak napsala neformální skupina umělců Divočina Šumava, která koncert pořádá: 

"Prostřednictvím koncertu skupiny Tata Bojs a Priessnitz apelují spolu s dalšími umělci na senátorky a senátory, aby podpořili dobrý zákon a doplnili do něj také záruky, že rozšíření míst pro divokou přírodu proběhne v národních parcích v brzkém termínu. A vy svou podporu vyjádříte právě třeba svou osobní účastí na tomto již sedmém KONCERTU (nejen) PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU v pražském Lucerna Music Baru, nebo třeba podpisem petice za dobrý zákon o NP Šumava, pokud jste jej dosud nepřipojili. Anebo svému senátorovi či senátorce rovnou napište nebo je nejlépe přímo v Senátu navštivte a řekněte jim, co od nich stran projednávání daného zákona čekáte.

Koncerty pro divočinu podporujeme dlouholeté aktivity Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika a zároveň bychom rádi, abychom divočinu my lidé, bežní občané, mohli vidět a prožívat nejen v národních parcích. Proto podporujeme projekt Česká divočina, který hledá další místa pro divokou přírodu."

Aktuální informace najdete na Facebookové události na tomto odkazu.

Vstupenky zakoupíte na stránkách Lucerna Music Baru.

Petice za dobrý zákon o NP Šumava: www.hnutiduha.cz/petice